انواع ویزاها و پلن های مهاجرتی کانادا و انواع کشور های مناسب

انوع ویزای توریستی کانادا

۱. ویزای سینگل کانادا

ویزای سینگل کانادا برای مدت زمان مشخصی صادر می‌شود و فرد دارنده این ویزا قادرخواهد بود تنها یک بار به خاک این کشور وارد شود و در مدت زمان قید شده در ویزا باید ازکشور خارج شود. اگر فرد پیش از پایان اعتبار ویزای سینگل از کشور کانادا خارج شده باشد، این ویزا اعتبار و ارزش خود را از دست داده و برای ورود مجدد به کانادا باید برای دریافت مجدد ویزا اقدام کند. لازم به ذکر است که سفر به ایالات متحده از این قاعده مستثنی است. در صورتی که شخص به ایالات متحده سفر کند برای بازگشت به کانادا نیازی به ویزا نخواهد داشت.

 

۲. ویزای مولتیپل کانادا

ویزای مولتیپل کانادا به فرد دارنده آن اجازه می‌دهد به مدت شش ماه بدون نیاز به تمدید به خاک کانادا رفت و آمد داشته باشد. این ویزا می‌تواند حداکثر تا ۱۰ سال یا یک ماه قبل از انقضای پاسپورت فرد معتبر باشد.  انواع ویزا ها و شرایط مهاجرت به کانادا و کشور های اروپایی و آسیایی 

 

مهمترین ویژگی‌های ویزای مولتیپل کانادا:

 

نامحدود بودن تعداد دفعات ورود به خاک کانادا

اعتبار ویزا تا زمان اعتبار پاسپورت

امکان اقامت در کانادا تا ۶ ماه برای هر بار ورود

پس از گذشت ۶ ماه از ورود به کانادا کافی است برای حتی چند ساعت از خاک کانادا خارج شوید تا با ورود مجدد بتوانید ۶ ماه دیگر در این کشور اقامت داشته باشد.

در صورتی که طی ۱۰ سال گذشته برای اخذ ویزای کانادا انگشت نگاری کرده باشید، برای درخواست مجدد نیاز به انگشت نگاری نخواهید داشت، حتی اگر تقاضای شما ریجکت شده باشد.

از آنجایی که اعتبار پاسپورت ایرانی حداکثر ۵ سال است، ویزای مولتیپل کانادا در ایران به ویزای ۵ ساله کانادا نیز شهرت یافته است. اما در عمل اگر از اعتبار پاسپورت متقاضی، ۳ سال مانده باشد، ویزای مولتیپل وی نیز ۳ سال اعتبار خواهد داشت. مزایای ویزای استارتاپ کانادا

 

بیشتر بخوانید: ویزای استارتاپ کانادا چه ویژگی‌هایی دارد؟

 

ویزای مولتیپل کانادا

مدارک لازم برای دریافت ویزای توریستی کانادا

باید حداقل ۱۸ سال سن داشته باشید

ارائه نامه اثبات تمکن مالی برای سفر به کانادا

ارائه نامه‌ای مبنی بر وضعیت کاری و یا تحصیلی شما در کشور مبدا که ثابت می‌کند پس از اتمام مدت زمان ویزا به کشور خود بازخواهید گشت

ارائه دعوت نامه ارسال شده از طرف دوستان و یا خانواده

ارائه مدارک شناسایی مانند شناسنامه و گذرنامه معتبر

ارائه نامه کیفری و اثبات عدم سوء پیشینه

اثبات نامه ای مبنی بر عدم برنامه ریزی برای کار یا تحصیل در کانادا

خطری برای امنیت کانادا نداشته باشید

 

مهاجرت به کانادا با ویزای دانشجویی

مهاجرت از طریق تحصیل در کانادا یکی از راهکارهای منطقی برای رفتن به کاناداست. در سال های اخیر بسیاری از متقاضیان از این طریق راهی کشور کانادا شدند. با توجه به قوانین نسبتا راحت برای اخذ اقامت دائم پس از فارغ التحصیلی در کانادا، روش مهاجرتی تحصیلی مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته است. پس از تحصیل در کانادا از راه های مختلفی امکان اخذ اقامت دائم وجود دارد.

 

مهاجرت به کانادا از طریق اسکیل ورکر

در سال ۲۰۲۱ با توجه به شرایط امتیاز بندی فدرال و استان‌های کانادا، برای مهاجرت از طریق تخصص شغلی یا برنامه‌های اسکیل ورکر باید حتما ترکیب این شرایط را داشته باشید:‌

سن زیر ۳۵ سال، مدرک فوق لیسانس، حداقل ۵ سال سابقه کار و نمره آیلتس ۷ به بالا در همه مهارت ها. 

 

اگر حتی یکی از این شرایط را ندارید به احتمال فراوان باید با مهاجرت اسکیل ورکر خداحافظی کنید.

 

مهاجرت به کانادا از طریق جاب آفر

یک شرکت معتبر در کانادا منتظر شماست؟ اگر پاسخ به این سوال مثبت باشد، مهاجرت به کانادا با جاب آفر از طریق اخذ ویزای کاری کانادا برای شما بهترین انتخاب خواهد بود. برای این روش پیشنهاد شغلی شما باید معتبر باشد.

 

اینکه آیا این روش امکان اخذ اقامت دائم را به شما بدهد یا خیر بستگی به سطح شغل پیشنهاد شده به شما خواهد داشت. در بیشتر برنامه های مهاجرتی کانادا از طریق جاب آفر، باید سطح شغلی شما در مشاغل فنی و تخصصی باشد. (NOC 0,A,B) (برای مشاهده لیست این مشاغل به صفحه بازار کار در کانادا مراجعه کنید) 

 

پس از اخذ جاب آفر و ویزای کار و مهاجرت موقت به کانادا، از طریق استان‌ها یا یکی از برنامه‌های فدرال (تجربه کانادایی و پایلوت) امکان اخذ اقامت دائم را خواهید داشت. 

 

مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری

همان طور که از نام این برنامه های مهاجرتی مشخص است موضوع مهم در این جا داشتن سرمایه کافی برای راه اندازی یا خرید یک کسب و کار در کاناداست. اما چقدر سرمایه؟

 

چه قصد خرید یک کسب و کار را داشته باشید چه بخواهید از نو یک کسب و کار را شروع کنید، هر کدام از استان های کانادا برنامه سرمایه گذاری مختص خودشان را دارند. مهاجرت به کانادا از مسیرهای سرمایه گذاری و کارآفرینی بسیار متنوع است.

 

در برخی از استان این برنامه‌ها مستقیم شما را به اقامت دائم کانادا می‌رسانند و در برخی دیگر از استان‌ها مانند بریتیش کلمبیا و انتاریو، نتیجه ویزای کار خواهد بود. به طور کلی برای شرکت در برنامه‌های مهاجرتی سرمایه گذاری و کارآفرینی کانادا باید مبلغی بین ۱۰۰ تا ۴۰۰ هزار دلار را در کسب و کارتان در کانادا تزریق کنید.

 

مهاجرت به کانادا از طریق استارتاپ

در نگاه اول ساده به نظر می‌رسد. منظور ما شرایط مهاجرت به کانادا با استارتاپ است. در سایت‌ها البته به درستی این شرایط آورده شده است: آیلتس ۵ داشته باشید، ایده تجاری و نوآورانه داشته باشید و تمکن مالی برای زندگی در کانادا را نشان دهید. بله به همین راحتی پیش نیازهای برنامه استارت آپ را دارید.

 

اما آیا به همین سادگی است؟ خیر. برنامه استارت آپ بسیار تخصصی است و علی رغم پیش نیازهای کم و ساده جزء پیچیده‌ترین روش‌هاست. هزاران پرونده به اداره مهاجرت ارسال می‌شوند ولی در سال ۲۰۲۱ فقط در حدود ۱۵۰ استارتاپ پذیرفته خواهند شد. پس درخواست زیاد و ورودی محدود منجر به سخت گیری زیاد اداره مهاجرت می‌شود.

 

مهاجرت به کانادا با ویزای توریستی

برخی از متقاضیان، ویزای توریستی کانادا را راهی برای مهاجرت به این کشور در نظر می‌گیرند. یعنی قبل از بررسی راه های مهاجرت تلاش می‌کنند با ویزای توریستی وارد کانادا شوند. این روش ممکن است در مواردی راه خوبی به نظر بیاید ولی در واقع امکان ایجاد مشکلات پس از اخذ ویزای توریستی وجود دارد.

 

توصیه می‌کنیم حتما پیش از سفر به کانادا با ویزای توریستی، تمامی راه های مهاجرتی را بررسی کنید تا از هر گونه خسارت زمانی و مالی جلوگیری کرده باشید.